Klaaside toonimine

KLAASIDE TOONIMINE

Autoklaaside toonimine

Autoakendele paigaldatud toonkile on väärt investeering, mis hakkab autoomanikule kohe pärast paigaldamist kasu tooma. Toonkile blokeerib kahjuliku UV-kiirguse, peegeldab tagasi soojuskiirguse, muudab klaasid vastupidavaks ja teeb sõiduki ilusamaks. Klaaside toonimine parandab sõiduki välimust, andes sellele tehasetoonimisega võrdväärse väljanägemise. Samal ajal lisab see päikesekaitseefekti, peegeldades tagasi kuni 70% soojuskiirgusest ja kaitstes sõitjaid palavuse eest. Lisaks annavad toonitud klaasid sõitjatele suurema privaatsuse, peites vara võõra pilgu eest, ja teevad sõiduki turvalisemaks. Peale selle filtreerivad toonitud autoklaasid välja suurema osa UV-kiirgusest, kaitstes sellega salongi sisemust pleekimise eest. Autoklaaside toon on stabiilne – toonitud klaasid ei pleegi ka mitmete aastate möödumisel.

Miks on autoklaaside toonimine vajalik ja kasulik?

Privaatsuse tagamine

Klaaside toonimisega on võimalik autoklaasid muuta seadusega ettenähtud piirides täpselt nii tumedaks, kui soovite. Valida saab nii erinevate läikeastmete, värvitoonide kui ka akna läbipaistvuse protsendi vahel.

Toonitud klaasid pakuvad autosolijaile privaatsust – need ei lase möödakäijatel läbi akende autosse sisse piiluda, seega tulevad toonitud klaasid eriti linnas sõites kasuks. Lisaks varjavad toonklaasid autosse jäetud vara võõraste silmade eest – midagi, mille peale linnas sõites, seal peatudes või parkides tihti mõeldakse. Tagaistmele jäetud nahkkindad võivad enesele tunduda ju tühise tähelepandamatu detailina, ent tegelikult võivad need püüda soovimatuid pilke. Rääkimata veel väärtuslikumatest esemetest nagu sülearvuti(kott), käekott või kvaliteetne lapse turvaiste. Kui sõidukiaknad on toonitud, annab südamerahu teadmine, et isegi kui midagi on autosse ununenud, ei näe seda keegi.

Ka on ettevõtlusega seotud autode puhul väga oluline, et klaasid oleks piisavalt tumedad. Tööautodes veetakse sageli hinnalisi tööriistu ja erinevaid kaupu, mis pikkadele näppudele eluvaimu sisse võivad puhuda. Toonitatud aknaklaasid on ka sel puhul privaatsuse ja turvalisuse tagamiseks kõige parem lahendus.

Päikesekaitse

Toonkiled aitavad kaitsta sõiduki salongi pleekumise ja muude päikesekahjustuste eest, stabiliseerivad sõiduki sisetemperatuuri ning parandavad nähtavust. Erinevate toonkiledega saab rahuldada erinevaid vajadusi. Enamik toonkilesid tõrjub 99% UV kiirgusest, mis on suurim pleekumise tekitaja ning pole autos sõitja nahalegi hea. Lisaks saab kilega tõrjuda infrapunakiirgust ja nähtava valguse hulka, mis on salongis peamised õhutemperatuuri tõstjad.

Päikesepaistelisel päeval võib autosalongi temperatuur tõusta lühikese ajaga kuni 80-ne kraadini, mis põhjustab ebamugavust ning pole autosse jäetud tehnikale hea. Kiletatud klaasid aitavad vältida salongi ülekuumenemist, samal ajal ka säästa kütust, mootorit ja jahutussüsteemi.

Läbi kiletatud klaasi on vaade selgem ja teravam ning läbi toonklaasi tulev valgus on silmadele sõbralikum. Toonkilega saab reguleerida klaasi läbipaistvust ja vähendada sobival määral nähtava valguse hulka ja nähtava valguse spektris vähendada valget valgust, mis on suurim hägususe tekitaja. See muudab autosalongis viibimine võimalikult mugavaks kõigile reisijaile, kaasa arvatud lemmikloomadele, ning tagab juhi parema nähtavuse. Näiteks ei talu väikesed lapsed ja tundlike silmadega inimesed pikkadel sõitudel tugevat päikesevalgust – probleem, mille saab toonkiledega täielikult lahendada.

Toonkilesid saab paigaldada ka erinevatele veesõidukitele (kaatrid, jahid), et nautida mugavat ja meeldivat sõitu ka kõige kuumematel ja heledamatel suvepäevadel.

Turvalisus

Autoklaaside kiletamisega saab autoaknaid muuta palju turvalisemaks. Kiletatud aken on purunemisele oluliselt vastupidavam, ükskõik kas tegu on vandalismi, varguskatse või õnnetusega. Kiletatud klaasi katkiminekuks on vaja rakendada palju tugevamat jõudu ning võimalus, et aken ei purunegi, on suurem. Kui klaas aga purunebki, siis hoiab kile klaasikilde endiselt koos ja akent raamis.

Valdavalt on klaasi katkiminekul lendu minevad klaasikillud salongis olijatele suurim vigastuste põhjustaja. Lenduvad või märkamatult lebavad klaasikillud võivad põhjustada olulist kahju nii autosalongile kui ka autos viibivatele inimestele ja lemmikloomadele. Samuti võivad kiletamata klaasi purunemisel salongi laialilennanud klaasikillud sattuda sellistesse kohtadesse, kust neid on hiljem raske kätte saada ja kus nad võivad hakata segama ning häirivaid helisid tekitama.

Samuti on oluline muuta rasketehnika klaaskabiinid kiledega turvalisemaks. Kabiinide klaasid on suuremad kui tavaliste sõidukite aknad, et pakkuda juhile paremat nähtavust. Suured aknad parandavad ohutustaset, pakkudes rasketehnika juhile paremat nähtavust, ent sellega kaasneb teatav suurenenud oht juhile endale. Seda saab aga neutraliseerida akende kiletamisega.
Klaasi kiletamine aitab vältida õnnetuid ja ebasoovitavaid tagajärgi juhul, kui aken peakski katki minema. See suurendab sõidukiomaniku ja kaassõitjate kindlustunnet.

Välimuse muutmine

Klaaside toonimine parandab olulisel määral auto välimust. Suurem osa Eesti inimestest, kes toonitud klaaside kasuks otsustavad, lasevadki autoaknad kiletada välimuse täiustamise eesmärgil. Meil on valikus palju erinevate toonide, läikeastmete ja tumedusega kilesid, kust igaüks leiab midagi sobivat vastavalt enda maitsele.

Toonivalik

Millist tooni kile sõidukile kõige paremini sobib, sõltub akende toonimise eesmärgist. Kui põhieesmärk on privaatsuse suurendamine ja turvalisuse küsimuse lahendamine, soovitame otsustada kõige tumedama kile kasuks. Kui akende kiletamise otsus on sündinud soovist auto välimust parandada, tasub abi küsida meie ekspertidelt, sest sobivaim aknatoon oleneb auto värvist ja mudelist.

Valides kiletooni tasub mõelda ka selle peale, et esiklaasi läbipaistvus peab olema vähemalt 75% ning esiuste küljeklaasidel 70%. Ülejäänud klaaside läbipaistvuse modifitseerimiseks on sõidukiomanikele aga antud vabad käed ning seal spetsiifilisi läbipaistvusnõudeid ei ole.
Klaaside toonimine parandab autosõidu kogemuse kvaliteeti nii juhi kui ka kaasreisijate jaoks nii suurel määral, et on igat senti väärt!

 

Shares