KLAASIDE TOONIMINE

Miks on autoklaaside toonimine vajalik ja kasulik?

–  Privaatsuse tagamine

Klaaside toonimisega on võimalik muuta autoklaasid täpselt nii tumedaks kui soovite. Toonklaas vähendab sobival määral nähtava valguse hulka. Näiteks väikesed lapsed ei talu tugevat päikesevalgust pikkadel sõitudel. Toonkilega saame reguleerida klaasi läbipaistvust ja muuta autosalongis viibimise võimalikult mugavaks.

Ettevõtlusega seotud autode puhul on väga oluline, et klaasid oleks piisavalt tumedad, kuna neis veetakse tööriistu, erinevaid kaupasid. Lisaks on tihti vaja jätta autosse midagi hinnalist, mida on vaja varjata uudishimulike pilkude eest. Toonkile klaasil on ainuõige lahendus privaatsuse tagamisel autos.

Toonkilesid saab valida erinevate läikeastmete ja värvitoonide vahel.

– Päikesekaitse

Toonkiled aitavad kaitsta sõidukite salonge pleekumise ja muude päikesekahjustuste eest.

Päikesepaistelisel päeval võib autosalongi temperatuur tõusta kuni 80-ne kraadini väga lühikese ajaga.

Kiletatud klaasid aitavad vältida salongi ülekuumenemist, säästa kütust, mootorit ja jahutussüsteemi.

Erinevate toonkiledega saame täita erinevaid vajadusi. Enamus toonkilesid tõrjub 99% UV kiirgusest, mis on suurim pleekumise tekitaja. Lisaks saame kilega tõrjuda IR-kiirgust (infrapuna)  ja nähtava valguse hulka, mis on suurimad kuumuse tekitajad.

Läbi kiletatud klaasi on vaade selgem ja teravam. Toonkilega suudame nähtava valguse spektrist vähendada valget valgust, mis on suurim hägususe tekitaja meie nägemises. Läbi auto tuuleklaasi salongi tuleva soojuse tõrjumiseks on meie valikus olemas ka spetsiaalsed toonkiled, mis  jäävad seadusega ette antud normide piiridesse.

Toonkiledega suudame muuta autoga reisimise mugavaks kõigile reisijatele, kaasaarvatud lemmikloomadele.

Toonkilesid saab paigaldada ka erinevatele veesõidukitele (kaatrid, jahid), et saaks nautida meeldivat sõitu kuumal suvepäeval.

– Turvalisus

Autoklaaside kiletamisega saab muuta klaase turvalisemaks. Klaasi purunemisel hoiab kile väikesi klaasikilde koos. Paljudel juhtudel tekitavad klaasikillud olulist kahju nii autosalongile kui ka autos viibivatele inimestele ja lemmikloomadele. Kiletamata klaasi purunedes lendavad klaasikillud salongi laiali ja võivad sattuda sellistesse kohtadesse, kus nad võivad hakata tekitama häirivaid helisid ning kust neid on väga raske kätte saada.

Rasketehnika puhul on tänapäeval kabiinide klaasid oluliselt suuremad tagamaks paremat ja ohutumat vaadet. Avara vaate juures on juht kaitsetum. Kiledega saame muuta klaaskabiinid turvalisemaks.

– Välimuse muutmine

Klaaside toonimine muudab auto välimust olulisel määral. 95% inimestest Eestis lasevadki autot kiletada välimuse parandamise eesmärgil. Meil on valikus palju erinevate toonidega, läigetega ja tumedustega kilesid.

Shares