TURVAKILED

Turvakilede kasutusalad:

– Miks kasutada turvakilet?

Turvakilet kasutatakse peamiselt murdvarguste ennetamiseks ja kaitseks vandalismi korral. Kile on tugev, sitke ja paks, tänu sellele neutraliseerib see löögi ja tõstab klaasi purunemiskindlust.

Kile kaitseb otseselt ka juhul, kui klaas siiski näiteks vandalismi või plahvatuse tõttu või iseeneslikult puruneb.

Plahvatuste korral on suurem osa raskeid kehavigastusi ja surmajuhte põhjustatud nimelt klaasikildude poolt. Seetõttu on ehitise ohutustamise jaoks klaaside turvamine üks esimestest olulistest sammudest. Turvakile on kleebitakse klaasi külge, olenevalt eesmärgist kas sisse- või väljapoole, tänu millele on ka klaasikillud kile küljes kinni ega paisku plahvatuse jmt korral lendu.

See elimineerib ohu, mida teravad klaasikillud endast muidu kujutavad. Lisaks kildude enda küljes kinni hoidmisele, hoiab turvakile ka akent näiteks vandaalide tegutsemise järgsel endiselt raamis sees, kaitseb selle läbi ehitist ilmastiku eest ja võimaldab edasist tegevust kannatanud ruumides.
Peale selle, et turvakile suurendab klaaside purunemiskindlust ja hoiab ära klaasikildude poolt tekitatud vigastused, pakub kile ka südamerahu.

Kindlustunne on igaühele vajalik – ükskõik, kas tegemist on koduomanikuga, kes on enda kodu akendele äsja turvakiled paigaldada lasknud, või väikeettevõtjast poeomanikuga, kes varem on võimalike sissetungimiste tõttu enda äri pärast muret pidanud tundma, või kontori esimesel korrusel töötava töötaja ja tehnikapoe müüjaga, kes varem on pidanud kartma, et keegi nende vahetuse ajal nende juurde sisse tungib. Ent nüüd nad ei pea enam muretsema. Ja meelerahu – see on hindamatu.

– Erinevad turvakiled

 Meie laiast tootevalikust leiab igaüks just enesele pasliku kile, sest pakume paljusid erineva paksuse ja tugevusega turvakilesid. Küsi me kogenud töötajatelt nõu, et leida sobivaim kile, mis just Sinu vajadustele vastab. Erinevate omadustega kiled sobivad erinevatele nõudmistele, olenevalt sellest, kas eelistatud on klassikalised turvakiled oma spetsialiseeritusega sissetungimisvastasele kaitsele, või midagi komplitseeritumat ja kõrgema turvaklassiga. Kiledega on võimalik muuta klaaside turvaklasse kõrgemaks – P2A-st kuni P3A või isegi P4A-ni.

Peale erineva paksuse ja vastupidavuslike omadustega turvakilede pakume ka erineva välimusega kilesid. Standardsed kiled on selged ja läbipaistvad, ei muuda klaasi optilisi omadusi ja jäävad klaasile kleebituna nähtamatuks – tegu oleks justkui tavalisega klaasiga. Sellisel turvakilel ei ole peegelefekti ja see ei muuda klaasi välimust ühelgi viisil.
Soovi korral on turvakilesid aga saadaval ka toonitud kujul. Toonitud turvakile raskendab klaasist läbi vaatamist, muutes toa privaatsemaks ja suurendades ohutustaset. Lisaks vähendab toonitud aken tuppa sisse paistvat päikesekiirgust ja kaitseb UV-kiirguse ning pleekimise eest.

Samuti on meie valikus ka peegelpindadega kilesid. Selline kile muudab akna välimust, lisades klaasi välipinnale peegelefekti. Peegeldav kile peidab hoone sisemust möödujate pilgu eest, laskmata võõrail tuppa piiluda, pakkudes kõrgeimat privaatsustaset. Lisaks sellele peegeldab antud kile päikesevalguse tagasi, kaitstes tuba liigse soojuse, UV-kiirguse, pleekumise ja ebameeldivalt ereda päikese eest. Kuna peegelpinnaga kile peegeldab valguse tagasi seda endasse neelamata, hoiab see tõhusalt ka hoone sisetemperatuuri stabiilsena.

– Turvakile hind

 Majaklaaside kiletamisel on klassikaliste turvakilede korral lähtehinnaks 25€/m2, millele lisandub käibemaks. Täpne hind sõltub valitud materjalist, objekti asukohast, klaaside seisukorrast, neile ligipääsetavusest ja muudest vastava projekti individuaalsetest teguritest.

Küsimuste korral võta meiega julgesti ühendust!

Shares