Turvakiled

TURVAKILED

Turvakiled

Miks kasutada turvakilet?

Turvakilet kasutatakse peamiselt murdvarguste ja vandalismi ennetamiseks. Kile on tugev, sitke ja paks, tänu sellele neutraliseerib see löögi ja tõstab klaasi purunemiskindlust.

Kile kaitseb otseselt ka juhul, kui klaas siiski näiteks vandalismi või plahvatuse tõttu või iseeneslikult puruneb. Plahvatuste korral on suurem osa raskeid kehavigastusi ja surmajuhte põhjustatud nimelt klaasikildude poolt. Seetõttu on ehitise ohutumaks muutmiseks klaaside turvamine üks esimestest olulistest sammudest. Turvakile on kleebitakse klaasi külge, olenevalt eesmärgist kas sisse- või väljapoole, tänu millele on ka klaasikillud kile küljes kinni ega paisku plahvatuse korral lendu. Lisaks kildude enda küljes kinni hoidmisele, hoiab turvakile ka akent purunemise korral endiselt raamis sees, kaitseb selle läbi ehitist ilmastiku eest ja võimaldab jätkata tegevust kannatanud ruumides.

Peale selle, et turvakile suurendab klaaside purunemiskindlust ja hoiab ära klaasikildude poolt tekitatud vigastused, pakub kile ka südamerahu. Kindlustunne on igaühele vajalik – ükskõik, kas tegemist on koduomanikuga, esimesel korrusel pikneva äriomanikuga või tänavaäärse büroo töötajaga. Meelerahu – see on hindamatu.

 

Erinevad turvakiled

Pakume paljusid erineva paksuse ja tugevusega turvakilesid. Meie spetsialistid aitavad leida just sinu vajadustele vastava toote ja lahenduse. Erinevate omadustega kiled sobivad erinevatele nõudmistele, olenevalt sellest, kas eelistatud on klassikalised turvakiled oma spetsialiseeritusega sissetungimisvastasele kaitsele, või midagi komplitseeritumat ja kõrgema turvaklassiga. Kiledega on võimalik muuta klaaside turvaklasse kõrgemaks – standardsest P2A-st kuni P3A või isegi P4A-ni.

Peale erineva paksuse ja vastupidavuslike omadustega turvakilede pakume ka erineva välimusega kilesid. Standardsed kiled on selged ja läbipaistvad, ei muuda klaasi optilisi omadusi ja jäävad klaasile kleebituna nähtamatuks. Sellisel turvakilel ei ole peegelefekti ja see ei muuda klaasi välimust ühelgi viisil. Turvakilesid aga saadaval ka toonitud kujul. Toonitud turvakile vähendab klaasi läbipaistvust, muutes toa privaatsemaks ja suurendades ohutustaset. Lisaks vähendab toonitud aken tuppa sisse paistvat päikesekiirgust ja kaitseb UV-kiirguse ning pleekimise eest.

Samuti on meie valikus ka peegelpindadega kilesid. Selline kile muudab akna välimust, lisades klaasi välispinnale peegelefekti. Peegeldav kile peidab hoone sisemust möödujate pilgu eest, pakkudes kõrgeimat privaatsustaset. Lisaks peegeldab antud kile päikesevalguse tagasi, kaitstes tuba liigse soojuse, UV-kiirguse, pleekumise ja ebameeldivalt ereda päikese eest. Kuna peegelpinnaga kile peegeldab valguse tagasi seda endasse neelamata, hoiab see tõhusalt ka hoone sisetemperatuuri stabiilsena.

Turvakile hind

Aknaklaaside kiletamisel algavad klassikaliste turvakilede hinnad 25€/m2, millele lisandub käibemaks. Täpne hind sõltub valitud materjalist, objekti asukohast, klaaside seisukorrast, neile ligipääsetavusest ja muudest vastava projekti individuaalsetest teguritest. Küsimuste korral võta meiega julgesti ühendust!

Shares