KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Autoklaasid

Töö ajakulu?

Kuna omame pikaajalisi kogemusi on enamus automargid meile tuttavad. Lihtsama auto tagaosa toonimine võtab üldjuhul aega 1,5-2 tundi, terve ringi (esiukse klaasid lisaks) toonimine umbes 2-3 tundi. Vähemlevinumate ja eksklusiivsemate autode toonimise protsess võib kesta ka rohkem kui 6 tundi.

Millest sõltub hind?

Enamlevinumate autode toonimise hinnaklass on üldjuhul sama. Toonimise hinda kujundab komplekteerimise keerukus ja ajakulu.

Kui tumedad on lubatud?

Klaasidel, mis jäävad juhist tahapoole, piirangud puuduvad. EV seadused näevad ette, et juhiukseklaas peab läbi paistma 70% ja tuuleklaas 75%.

Kas auto peab enne ära pesema?

Auto pesemine enne toonimisse toomist on soovituslik. Meeldiv oleks kiletada autot, mis ei ole tulnud offroadilt. Väga must auto mõjutab toonkile paigalduskvaliteeti!

Kas suuremad asjad autos jäävad segama?

Võimalusel võiks olla auto tühi asjadest nt. lapsevanker, jalgratas, muu spordivarustus või tööriistad.

Kui kvaliteetsed on kiled?

Meie pakutavate kilede garantiiaeg algab 3 aastast, kallimatel kiledel ulatub see 15 aastani.Meie kliimas kestavad hästi ka lühema garantiiajaga toonkiled.Kuna toonkile katab kriipimisvastane kiht, peab kile vastu ka väiksematele mehhaanilistele jõududele.

Garantii

Anname oma tööle 1 aastase garantii.Garantii hõlmab selliseid olukordi kus komplekteerimise käigus on jäänud mõni auto salongi detail nagisema, pole korralikult tagasi paigaldatud või on töö käigus hoopis purunenud. Toonkilede garantii on 3-15 aastat.

Milline näeb välja kiletamise protsess?

Töö käigus eemaldatakse vajadusel autost tagaaknalaud (sedaankerega auto puhul), uksepolstrid, ustest võetakse välja klaasid(liimitud klaasid jäävad kere külge). Klaasi sisemisele pinnale paigaldatakse kile ja jäetakse kuivama kuni kile on täielikult klaasi külge liimunud. Erilist tähelepanu pöörame komplekteerimisele. Kuna omame levinumaid polstritüübleid, vahetame purunenud tüüblid välja, et vältida igasuguseid niginaid ja naginaid.

Hoonete klaasid

Kas päikesekaitsekile peab paigaldama sisse- või välja poole?

Päikesekaitsekilet paigaldatakse nii sisse, kui ka väljapoole. Ennem kilede paigaldamist tuleb veenduda selle, et mis tüüpi klaaspakettidega on tegu ja selle järgi otsustada kumbale poole on mõistlik kile paigaldada. 3x klaaspaketile peab päikesekaitsekile paigaldama väljapoole. 1x ja 2x klaasile saab paigaldada ka sissepoole.

Kas klaasid peab ennem paigaldust ise ära pesema?

Tavaliselt ei pea. Klaase pestakse ennem paigaldust mitu korda üle, sest kile alla ei tohi jääda mustust. Juhul, kui klaasidel on ehitusjääke krohv, pahtel vms. siis palume kliendil suurema mustuse ise eemaldada, sest sellistel puhkudel on oht klaasid puhastamise käigus ära kriipida.

Kas klaas võib puruneda peale kilede paigaldust?

Kui klaasitüüp on tuvastatud ja kile õigesti valitud, siis klaas ei purune.  Klaas võib puruneda termilise stressi tagajärjel. Seda juhtub siis, kui klaasitüüp on jäetud tuvastamata ja kile on valitud valesti.

Kui palju kile valgust ära võtab ja kas peale kilede paigaldamist on tuba
pime?

See kui palju kile valgust ära võtab, on kliendi otsustada. Osad materjalid on nii heledad, et kui öösel salaja kiletada klaasid ära, siis hommikul ärgates ei saa arugi, et midagi oleks muutunud. Samas mida heledam on kile, seda väiksem on päikesekiirguse tagajärjel tekkiva soojusenergia tõrje effekt.

Mitu kraadi alaneb temperatuur ruumis peale kilede paigaldamist?

Kahjuks sellele küsimusele ei ole ühest vastest, sest alati on parameetrid erinevad. (ruumi suurus, akende suurus, hoone positsioon, klaaside konfiguratsioon, jne.) Küll aga saame väita seda, kui palju suudame kilega päikesekiirguse tagajärjel tekkivat soojusenergiat tõrjuda. Suuremate projektide puhul on võimalik teostada temperatuuride näidismõõtmised ja jahutuskulude tasuvusarvutused.

Miks peaks valima kallima kile, kui sarnane toode on palju odavam?

Tihti on nii, et kilede pakkujad ei ole süvenenud toote väärtusesse või ei ole endale selgeks teinud, mis on odavama ja kallima toote vahe ning millest hinna erinevus tekib. Kui hakata erinevate tootjate tooteid kõrvutama, siis võib avastada väga suuri erinevusi. (materjali värvus seest välja ja väljast vaadates, garantii, eluiga, kvaliteet, jne.)

Kas 3x paketile saab paigaldada kilet sissepoole?

Saab küll ja klaas võib isegi tervena püsida, kuid päikesekaitsekilede puhul ei ole see mõistlik, kuna seespidise paigalduse puhul võib klaas hakata tööle hoopis radiaatorina ja efekt on vastupidine.

Shares